Benátky

Prodloužený víkend v jednom z nejromantičtějších měst na světě. Neopakovatelný šarm, historie, kultura a umění vytváří z Benátek jeden z turisticky nejžádanějších cílů na světě. Láká i Vás návštěva tamních památek, galerie, nebo byste rádi zkusili jízdu na gondole? Využijte naši nabídky Cestovního balíčku. V ceně jsou zahrnuté zpáteční letenky z Prahy včetně všech poplatků a ubytování ve výborně dostupném a hodnoceném hotelu.

Cena od 3 990 Kč za osobu Termíny
 • zpáteční letenku Praha – Benátky (let tam i zpět)
 • veškeré palivové poplatky a letištní taxy
 • ubytování v hotelu Antica Villa Graziella, ve dvoulůžkových, nebo třílůžkových pokojích
 • povinné pojištění CK proti úpadku

 

cena nezahrnuje:

 • pobytovou městskou daň, která se platí přímo na hotelu (1 - 3 € osoba/noc)
 • snídaně - možnost doplatku 190 Kč (osoba / den)
 • dobrovolné cestovní pojištění, pro klienty CK s 50% slevou - rezervace zde
 • služby delegáta
 • transport (více informací v záložce "doprava na hotel a průvodce")

 

letenky,  ubytování  ani termín nelze po zakoupení měnit

cestovnibalicky.cz neodpovídají za změnu letových časů ze strany letecké společnosti

Antica Villa Graziella

Rodinný hotel nabízí 14 plně vybavených pokojů. Nachází se v klidné, ale zároveň výborně dostupné lokalitě 900 metrů od hlavního nádraží Venice Mestre a 300 metrů od dopravního spojení do centra Benátek (doba jízdy 10 minut) - mapa. Laskavý personál a příjemné prostředí (v jarních a letních měsících možnost snídaně v rozkvetlých zahradách) předurčuje ideální kombinaci k vašemu dokonalému výletu do Benátek.

 

vybavení pokoje:

 • vlastní plně vybavená koupelna s WC
 • wifi
 • TV s plochou obrazovkou (satelitní kanály)
 • nastavitelná klimatizace / topení
 • telefon
 • trezor
 • check-in od 14 hodin
 • check-out do 11 hodin (pokud máte večerní let je možné si zdarma uschovat vaše zavazadla na hotelu a vrátit se pro ně až večer, cestou na letiště)

 

adresa hotelu:

Via Luigi Coletti, 6

30175 Venice Marghera, Italy 

 

 

 Veškeré informace o časech letů, leteckých společnostech a zavazadlech pro každý termín naleznete u termínu pod tímto symbolem:i

 • z letiště Marco Polo (VCE) - přílet Volotea a EasyJet

Autobus (č. 15) z letiště jezdí několikrát do hodiny do Mestre - vystoupíte na zastávce "Piazzale Favretti" (v blízkosti hlavní vlakové stanice "Venezia Mestre"), odtud je to přibližně 900 metrů do hotelu - mapa.

 

 •  z letiště Treviso (TSF) - přílet Wizz Air

Z letiště jezdí několikrát do hodiny autobusy na hlavní nádraží do Trevisa, doba jízdy cca 8 minut. Odtud jezdí 2x do hodiny vlaky na zastávku "Venezia Mestre", doba jízdy cca 20 minut. Odtud je to přibližně 900 metrů do hotelu - mapa.

 

Průvodce Benátkami:                 

(průvodce zasíláme na požádání k objednávce)

Benátky leží na jednom z nejsevernějších cípů pobřeží Jaderského moře a jsou hlavním městem oblasti Veneto. Mají přibližně 350 tisíc obyvatel z nichž většina žije v přilehlých pobřežních oblastech (Venezia - Mestre) a pouhá 1/6 v historickém centru. Město se rozprostírá na 121 ostrovech a ostrůvcích, které spojuje 435 mostů a protíná více než 170 kanálů. Základy Benátek byly položeny před více než 1200 lety, kdy hledali obyvatelé tehdy významného města Malamocca bezpečí v pustých oblastech lagun, před barbarskými nájezdníky. Každoročně město uvítá miliony návštěvníků a patří k nejnavštěvovanějším evropským turistickým cílům.

 

Doprava z letiště

 

Letiště Marco Polo (VCE): je hlavní a bližší letiště v Benátkách. Z Prahy na něj létají nízko nákladový dopravci Volotea, Easyjet a ostatní klasické aeroline, například ČSA. 

Do Mestre jezdí mnoho autobusových spojů z letiště (např. linky 4A, 7, 8A,10A, 12, 25A aj.), jízdní řády najde pod tímto odkazem. Možnost je využít soukromého autobusového dopravce ATVO, který jede 17 minut a stojí 8 € (zpáteční 15€) – jízdní řád.

Do Benátek jezdí výše zmíněný dopravce ATVO, doba jízdy 20 minut cena 8 € (zpáteční 15€) – jízdní řád. Další možnost jsou autobusy hromadné dopravy - ACTV „Aerobus“ linka 5 – jízdní řád. Společnost ACTV provozuje i vodní autobusy, kterými se z letiště také dopravíte do centra města – odkaz. Dalším provozovatelem vodních autobusů je Alilaguna – odkaz

Kde zakoupit na letišti lístky? Jízdenky městské hromadné dopravy ACTV jsou k zakoupení v obou letištních terminálech 12 hodiny denně, 7 dní v týdnu (8:00 – 23:50). Využít můžete i prodejních automatů u reklamací zavazadel, nebo v oblasti odjezdů autobusů. Označenou zastávku ACTV najdete před terminálem, kde počkáte na autobus číslo 5. (číslo i cílová destinace se zobrazují na přední straně autobusu, na LED panelu). Po nástupu nezapomeňte správně označit jízdenku, platí se vysoké pokuty!

 

Letiště Treviso (TSF): poměrně nové letiště, které je využívané zejména nízko nákladovými dopravci Ryanairem a Wizzirem (létá z Prahy). Letiště s centrem Benátek (se zastávkou v Mestre) spojují dva autobusový dopravci.

 • ATVO bus jezdí vzdálenost přibližně 50 minut, cena lístku 10 € (zpáteční 18 €). Jízdenky zakoupíte na přepážce ATVO, přímo na letišti (zpáteční jízdenky mají platnost 10 dnů) – jízdní řád. Nezapomeňte jízdenku správně označit při nástupu!
 • Barzi bus jezdí vzdálenost přibližně za 40 minut cena lístku 10 € (zpáteční 18 €). Jízdenky zakoupíte na přepážce Barzi busu, nebo přímo u řidiče (zpáteční jízdenky mají platnost 10 dnů) – jízdní řád a informace. V Mestre staví autobusy u hotelu Plaza, který je přímo naproti vlakovému nádraží.

 

Z Mestre do Benátek: jezdí vlaky Trenitalia, doba jízdy 10 – 12 minut. Jízdenky koupíte přímo ve stanici v automatu Trenitalia (levné jízdenky do druhé třídy za 1 €). Možnost je využít i výše zmíněné busy ATVO/ACTV.

  

Doprava po Benátkách

 

Benátky jsou malé město, které propojují desítky mostů a mimo vodních ploch se lze dostat téměř  k jakémukoliv hotelu, náměstí, nebo památce starobylými uličkami pěší chůzí. I přes to jsou okamžiky, kdy budete chtít využít místní dopravu (například: výlety na přilehlé ostrovy, vyhlídková jízda kanálem č. 1, nebo přiblížení se hotelu po celém dni chůze po památkách). Nejrozšířenější způsob dopravy jsou vodní autobusy, takzvané „Vaporetta“ (na ostrovy jezdí tzv. „Motoscafa“), jejichž dopravní sít křižuje celé Benátky i daleké okolí. Ceny jízdenek jsou od 1, 50 €  až 10 € v závislosti na čase a vzdálenosti. Rozpis linek a jízdní řády naleznete pod tímto odkazem. Mapy a trasy jednotlivých linek zde. Pokud plánujete časté výlety a svezení vyplatí se objednat city pass Venezia Unica.

  

Kultura a památky

 

Na opravdu důkladnou prohlídku Benátek je potřeba dlouhodobá, nebo opakovaná návštěva. K dobrému prozkoumání základních atrakcí postačí tři dny a mnohé zajímavosti se dají vidět a zažít i v rámci jediného dne.

 

Náměstí svatého Marka a okolí (Piazza San Marco)

Hlavní centrum Benátek a jedno z největších náměstí světa vůbec. Přímo na náměstí a v jeho okolí se nachází mnoho stěžejních a vzácných památek.

 • Dóžecí palác (Palazzo Ducale) – výrazná budova obklopená mramorem, která sloužila jako rezidence vládců Benátek. Původně pochází z 9. století, dnešní podoba je z přibližně 15. století. Vstup do paláce je placený (18 €).
 • Bazilika svatého Marka (Basilica di San Marco) – navazuje na Dóžecí palác. Historie stavby sahá až do 9. století, později v období od 11. do 13. století dostala bazilika současnou podobu. Vstup do kostela je zdarma, připlatit si je možné za návštěvu pokladnice, terasy s výhledem na náměstí a moře, nebo zlaté desky za oltářem.
 • Pokud máte dostatek času a finančních prostředků za zvážení určitě stojí zvonice (Campanile di San Marco) - symbol Benátek, nachází se naproti Dóžecímu paláci. A známý orloj s okřídleným lvem (Torre dell'Orologio).

 

Canal Grande

Hlavní dopravní tepna Benátek s délkou 4 kilometry a proměnou šířkou od 30 do 80 metrů. Doporučuji kanál projet po setmění (vaporetto č.1) v době, kdy už je většina turistů v hotelech a lze nerušeně pozorovat úchvatně nasvětlené chrámy, paláce a mosty.

Paláce - Ca´ da Mosto – jeden z nejzajímavějších a nejstarších (13. století), dále například Ca´ Pesaro, Contarini Fasan , Ca´ d´Oro, Ca´ Rezzonico, Dario a další.

Mosty – přes Canal Grande vedou 4 nejdůležitější mosty Benátek z nichž nejznámější a turisticky nejvytěžovanější je Ponte di Rialto. Mosty jsou nedílnou součástí města a každý má svou historii a příběh. Most vzdechů (Ponte dei Sospiri) je krytý a spojuje výslechovou místnost v Dóžecím paláci s přes kanál vzdáleným bývalým vězením. Název je odvozen z hlasitých vzdechů odsouzených vězňů, kteří po něm chodili.

 

Tip: severně od Ponte di Rialto se šestkrát týdně konají zeleninové, ovocné a rybí trhy, kde nakupují místní restaurace ty nejčerstvější suroviny. K nákupu, nebo zajímavým foto dokumentacím vyrazte v brzkých ranních hodinách v poledne trhy končí.

 

Galerie a muzea

 

Benátky jsou natolik unikátní, že jen chůze po nich může evokovat návštěvu muzea, či galerie. I přes poměrně malé rozměry města je zde více než dvacet muzeí a galerií, které jsou převážně věnovány historii Benátek a místním umělcům.

Mezi nejznámější patří muzeum Galeria DelľAccademia, které dokumentuje zásadní díla nejdůležitějších malířů od 12. do 18 století. Vstupné 6,50 €, do 18 let zdarma.

Muzeum Guggenheim Collection (palác Venier Fondaz) funguje jako památka sbírky američanky Peggy Guggenheim, která v Benátkách žila 30 let a nashromáždila díla od Picassa, Dalího, Miró, Pollocka a mnoha dalších. Vstupné 12 €, děti 7 €.

Galeria Franchetti se nachází v paláci Ca´ d´Oro, který patří k nejvýznamnějším stavbám v Benátkách. Všechny umělecká díla galerii byly odkázané italskému státu, vstupné 8 €.

 

Okolní ostrovy

 

Pokud máte v Benátkách dostatek času rozhodně navštivte ostrovy benátské laguny. 

 • San Michel – opevněný a hlavní hřbitovní ostrov Benátek. Ve městě, kde jsou podzemní vody téměř na úrovni země není kopání hrobů snadnou záležitostí. Doprava busy č. 4.1, 4.2 přímo ze zastávky Fondamenta Nove (lze i z jiných zastávek, kde staví tyto linky, avšak snadno se může navýšit celkový čas o 30 až 45 minut, proto doporučuji dojít na zmíněnou zastávku, pokud je ve Vašem dosahu).
 • Murano – ostrov známý jako sklářský. Nachází se zde muzeum skla a několik historických kostelů. Doprava busy č. 4.1, 4.2, 13, nebo 12 přímo ze zastávky Fondamenta Nove.
 • Burano – ostrov rybářů, krajek a jasně zbarvených fasád domků, který dýchá jinou atmosférou, než-li turistické Benátky. Vzdálený je asi 40 minut jízdy linkou 12 ze zastávky Fondamenta Nove. Možné je přejet i z ostrova Murano (zastávka Faro, doba jízdy 33 minut).
 • Mazzorbo – malý ostrov připojený k Burano pěším mostem.
 • Torcello – před 1500 lety měl ostrov největší a nejvýznamnější osídlení v benátské laguně. Přes 1000 let stará katedrála stojí za shlédnutí, občerstvit se můžete v jedné z místních restaurací. Doprava č. 12 ze zastávky Fundamente Nove (ne všechny vodní autobusy zde staví, načtěte si jízdní řád).
 • Lido di Venezia – plážové letovisko oddělující benátskou lagunu od Jaderského moře. Doprava je možná mnoha způsoby vaporetto č.1, 5.1/5.2, nebo 6 busy okružní jízdy.

 

 • po úspěšném zaplacení cestovního balíčku, Vám přijde automatický mail s potvrzenou rezervací
 • nejpozději do druhého pracovního dne Vás budeme telefonicky kontaktovat pro získání dalších potřebných informací k Vašemu vycestování, například číslo cestovního dokladu, státní příslušnost a jiné (budou-li potřeba).
 • po obdržení těchto informací Vám v nejbližších dnech (nejpozději pět dní před odletem) na uvedou emailovou adresu zašleme veškeré potřebné doklady k objednaným službám – letenky, voucher na hotel, lístky a podobně.